تقویت مهارت لیسنینگ (Listening) در آزمون تافل iBT

روش تقویت مهارت لیسنینگ (Listening) در آزمون تافل iBT

Listening تافل ترکیبی از مکالمات پیرامون زندگی و تجارت می باشد. در این مقاله میخواهیم به معرفی روش های تقویت مهارت لیسنینگ (Listening) برای آزمون TOEFL و چگونگی کسب نمره قابل قبول برای آزمون TOEFL بپردازیم با ما همراه باشید:

۱- نت های زیادی برندارید.

در Listening  آزمون TOEFL ، نت برداری اصطلاحاً شمشیر دو لبه گفته می شود . به هر حال بدین معنا می باشد که هم می تواند کمک کننده باشد هم آسیب رسان که این مطلب بستگی به رویکرد شما دارد. این مطلب حائز اهمیت است که بدانید چه میزان نت برداری مناسب است و چه مقدارنت برداری کم است . می توانید phrase  هایی که ایده های ابتدایی را در یک مکالمه یا یک سخنرانی را بیان می کنند یادداشت کنید.سعی نکنید تمام جزئیات را بنویسید. همچنین سعی نکنید تمام لغاتی را که می شنوید دقیقاً یادداشت کنید .چنانچه تمام جزئیات را یادداشت بردارید،که  در واقع همان رویکرد سنگین در نت برداری می باشد ، شما خیلی مشغول کپی برداری تک تک کلمات می شوید که نمی توانید بر روی معنای صحیح آنچه بیان می شود تمرکز کنید .

۲- برای مکالمه ، هر یک از ایده های speaker را جدا کنید.

آزمون listening TOEFL شامل دوSPEAKER  خانم وآقا می باشد . این انتخاب توسط طراح آزمون TOEFL انجام پذیرفته است  که به وضوح تفاوت میان دوSpeaker  را بشنوید. از شما درباره ایده ها، احساسات ، اهداف و مقاصد هر یک از افراد در مکالمه سوال می گردد. بنابراین نت برداری در listening  آزمونTOEFL  کمک کننده می باشد و بیان می کند که کدام مطلب توسط آقا و کدام یک توسط خانم گفته می شود.

۳- برای سخنرانی به یاد داشته باشید ، که یک Lecture به مانند یک reading  می باشد.

در سخنرانی کلاسTOEFL  پروفسور اطلاعات اصلی را به طرقی که شبیه به passageهای Reading آزمون TOEFL می باشد قرار می دهد. دراینجا یک ایده اصلی وجود دارد که به پاراگراف هایی با جزئیات پشتیبانی کننده تقسیم شده است .همزمان که به lecture  گوش می دهید و نت بردارید ، تصور کنید که در حال خلاصه برداری یک passage  هستید.به topic های جملات گوش دهید ، به ایده های supporting، کلمات ارتباط دهنده و سایر عبارات مشخص و برجسته که ممکن است در یک متن آکادمیک هم ملاحظه کنید. به عبارت دیگر ، به این تمرین به مانند یک Reading نگاه داشته باشید.

 ۴- تفاوت بین TOEFL Listening lecture و TOEFL listening discussion

در آزمون TOEFL،  Listening در واقع یک discussion  بین یک استاد و چند دانشجو هست که پیرامون مسأله ای صحبت می کنند.این گفتگو شبیه به یک reading passageدر برخی موارد می باشد زیرا صحبت استاد بخش گسترده ای از audio track را در برمی گیرد. اما همچنان استاد صحبت ها و بحث های مطرح شده بین دانشجویان را مدیریت می کند. و این تداخلات شبیه به یک conversation  هستند.در TOEFL Listening discussions هر speaker  نقش متفاوتی ایفا می کند و گونه های متفاوتی از اطلاعات را پیشنهاد می دهد.زمانی که سوألات را دریافت می کنید ، آماده باشید که در رابطه با هر ایده ای کلمات مختص آن ایده را ازspeaker  شرکت کننده درDiscussion بشنوید.

( برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله نکات مهم و کاربردی در آزمون تافل ibt مراجعه نمائید. )

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *