ساختار آزمون تافل اینترنتی

آزمون تافل اینترنتی

ساختار بخش های Reading, Listening, Speaking, Writing در آزمون تافل اینترنتی

Reading

بخش Reading در آزمون تافل اینترنتی شامل ۳ یا ۴ متن reading است و هر متن شامل بین ۱۲ تا ۱۴ است. در این بخش برای پاسخگویی به پرسش ها بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه فرصت دارید. متون reading در تافل اینترنتی از کتب درسی دانشگاهی انتخاب می شوند که در بر گیرنده موضوعات متفاوتی هستند و به عنوان مقدمه در رشته یا تاپیک خاص به کار می روند. در صورت ناآشنا بودن با موضوع یک متن نگران نشوید چون می توانید اطلاعات مورد نیاز برای پاسخ گویی به پرسش ها را در متن بیابید.

Listening

بخش Listening در آزمون تافل اینترنتی شامل پرسش هایی در رابطه با سخنرانی های آکادمیک و مکالمات طولانی تر که در آن ها گفتار بسیار طبیعی به نظر می رسد. در طول آزمون می توانید از بخش های مختلف Listening یادداشت بردارید. بخش Listening شامل:

  1. چهار تا شش سخنرانی، هر کدام به مدت ۳ تا ۵ دقیقه، ۶ پرسش برای هر سخنرانی، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه.
  2. دو تا سه مکالمه، هر یک به مدت ۳ دقیقه، ۵ پرسش برای هر مکالمه، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه.

Speaking 

بخش Speaking در آزمون تافل اینترنتی تقریبا ۲۰ دقیقه است و شامل ۶ پرسش.

  1. دو پرسش نخست “independent Speaking tasks” نامیده می شوند به این دلیل که برای پاسخ به این پرسش ها کاملا از نظرات و عقاید خود استفاده می کنید.
  2. چهار پرسش بعدی “integrated Speaking tasks” نامیده می شوند به این دلیل که توانایی های زبان انگلیسی_ Listening و Speaking یا Listening, Reading و Speaking_ را دقیقا مطابق با شرایط واقعی در داخل و یا بیرون از محیط کلاسی با هم تلفیق می کنید.

شما از طریق میکروفن های موجود در هدست صحبت می کنید، صدای شما ضبط و به شبکه امتیازدهی ETS ارسال می شود و در آنجا ارزیاب های تأیید شده انسانی (۳ تا ۶ نفر) به شما از مقیاس ۰ تا ۴ نمره می دهند. میانگین نمره در ۶ تمرین به نمره مقیاس بندی ۰ تا ۳۰ تبدیل می شود. البته ارزیاب ها از شما پاسخ های بی نقص را انتظار ندارند و حتی ممکن است پاسخ های با نمره بالا نیز اشتباهات گاه به گاه را شامل شوند. تلفظ شما لزوما نیازی نیست شبیه یک انگلیسی زبان باشد. ارزیاب ها به اثربخشی برقراری ارتباط و توانایی شما در انجام تمرین هایی که به شما داده می شود اهمیت می دهند.

Writing

بخش Writing در آزمون تافل اینترنتی در مجموع شامل ۵۰ دقیقه است. از شما خواسته می شود به ۲ تمرین writing پاسخ دهید: integrated Writing task و independent Writing task.

  1. Integrated Writing task (20 دقیقه) _متن کوچکی را بخوانید و به سخنرانی کوتاهی گوش دهید. و بعد از آن در پاسخ به آنچه خوانده و گوش داده اید بنویسید.
  2. Independent Writing task (30 دقیقه) _مقاله ای در پاسخ به موضوع Writing بنویسید.

پاسخ های خود را بر روی کیبورد کامپیوتر تایپ می کنید و سپس آن پاسخ ها به شبکه امتیازبندی ETS ارسال می شود.

جواب های بخش Writing در مقیاس ۰ تا ۵ ارزیابی می شوند. نمره میانگین دو تمرین writing به نمره مقیاس بندی ۰ تا ۳۰ تبدیل می شود. ارزیاب ها از شما انتظار ندارند مقاله جامع درباره موضوعی تخصصی بنویسید، پاسخ شما به عنوان پیش نویس اولیه شناخته می شود. بنابراین حتی در صورت وجود اشتباهاتی در مقاله می توانید نمره ای عالی از این بخش بگیرید.

در گروه آموزشی ما مدرسان و استادهای تدریس خصوصی تافل ماهر و دلسوزی وجود دارند که شما را در این راه یاری خواهند داد.

مطالب مرتبط:

نکات مهم آزمون GRE
نکات مهم آزمون تافل
تدریس خصوصی تافل در تهران
تدریس خصوصی زبان تافل
نکات مهم و کاربردی در آزمون تافل TOEFL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آیلتس رایگان