کلاسهای خصوصی آیلتس (IELTS)

امروزه ، “آیلتس” در کنار تافل ibt  یا اینترنتی ، به سنجش توانایی و مهارت زبانی داوطلبان تمام کشور ها می پردازد، داوطلبانی که می خواهند در دانشگاه ها یا محیط هایی که زبان ارتباط و آموزش ، انگلیسی می باشد، به ادامه آموزش و اشتغال بپردازند. این نوع سیستم یا تافل بریتانیایی (آیلتس) در مقایسه با تافل های آمریکایی در سطح وسیعی به رسمیت شناخته شده است. به طور کلی می توان گفت یکی از تفاوت های آزمون آیلتس و تافل و یا فرق آزمون ielts و toefl در این است که “آزمون آیلتس” نیاز به لهجه بریتیش دارد و در آزمون تافل لهجه به صورت امریکن می باشد.

 یک دوره آیلتس شامل ۴ مهارت مختلف زبان می باشد که همه جنبه های زبان انگلیسی را پوشش می دهد. این کلاسها شامل ۴ دوره Listening, Reading , Writing و Speaking میباشد.

فراد زیادی هستند برای اخذ مدرک آیلتس نیاز به شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی آیلتس دارند. عامل اصلی تعیین کننده ی تعداد جلسات لازم در کلاسهای خصوصی آیلتس سطح شروع زبان آموز بر اساس مقیاس نمره دهی آیلتس می باشد که جزئیات آن به قرار زیر می باشد:

افرادی با سطح نمره ۷ (مجموع دوره تا سطح آیلتس ۸، ۲۰ جلسه ی ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه ای)

در مجموع برای شخصی که سطح نمره ی فعلی اش ۷ باشد برای کسب نمره ی ۸ به ۱۹ جلسه آموزش نیاز خواهد داشت به اضافه ی ۱ جلسه جمع بندی کلی و مرور نکات که جمعا ۲۰ جلسه ی ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه خواهد بود. جزئیات محاسبه ی تعداد جلسات در پایین آورده شده است:

۶  (speaking)  + ۵ (writing) + 4 (reading) + 4 (listening) = 19 + 1 (Practice session) = 20 (90-min sessions)

افرادی با سطح نمره ی ۴ (مجموع دوره تا سطح آیلتس ۷، ۴۰ جلسه ی ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه ای)

اکثر افراد در هنگام شروع در این سطح قرار دارند و این سطح پایه محسوب می شود. معمولا کسانی که تا به حال در موسسات آموزش زبان حضور نداشته و تنها زبان انگلیسی را در دانشگاه گذرانده اند در این سطح قرار م

ی گیرند. خیلی از افراد فکر می کنند که سطح شروع آنها نمر

ه ی صفر است. در حالی که کمتر کسی در آزمون واقعی کمتر از ۴ می گیرد. در واقع اگر شما به عباراتی همچون  “How are you”،”Where are you from” آشنایی دارید در این سطح قرار می گیرید.

اهداف اصلی دوره های آیلتس (IELTS)

دوره های آیلتس گروه شانژاد حاصل سال‌ها کار برترین اساتید IELTS کشور و به کار گیری اساتید با تجربه و کارآمد در این آزمون است.

در این دوره شیوه ها و نکات هر ۴ مهارت اصلی آزمون IELTS به طور کامل تدریس شده و زبان آموزان پس از طی کامل دوره می‌توانند به نمره مد نظر خود برسند البته مشروط بر اینکه سطح زبان عمومی ایشان با نمره مد نظر تطابق داشته باشد.

در این کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس، روی هر چهار مهارت اصلی صحبت کردن (Speaking)، گوش کردن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) با رویکرد گرفتن بهترین نتیجه کار میشود و تمامی تکنیک‌ ها و نکات لازم برای گرفتن نمره هر چه بالاتر در آزمون آیلتس به شما آموزش داده خواهد شد.

شرکت در دوره آیلتس (IELTS) و کلاس های جانبی دیگر ، نه تنها چگونگی امتحان دادن را به شما آموزش داده میشود بلکه باعث می‌شود نمره آیلتس شما به طور متوسط بین ۰/۵ تا ۱ نمره افزایش پیدا کند.

مزیت دوره های آیلتس

آزمون آیلتس یک آزمون تکنیکی میباشد که زبان آموزان علاوه بر داشتن حداقل پایه زبانی مناسب باید با تکنیک‌های این آزمون آشنا شوند. زمان آزمون حدود ۳ تا ۴ ساعت میباشد. اول از همه یک فایل صوتی برای زبان آموزان پخش می‌شود و آن‌ها باید به ۴۰ سؤال پاسخ دهند. سپس در بخش ریدینگ، سه متن وجود دارد که اصولاً متن سوم از دو تای اولی بسیار سخت‌تر میباشد و در بخش رایتینگ هم حدود ۴۰ دقیقه فرصت دارند تا در خصوص شکل و موضوع داده شده، مطلبی را بنویسند. در آخر هم که آزمون اسپکینگ برگزار می‌شود.

در حالت عادی پاسخ دادن به تمامی سؤالات آزمون ممکن است حداقل ۴ ساعت طول بکشد؛ اما زبان آموز باید آن‌ها را در ۳ ساعته پاسخ دهد و کمتر کسی وجود دارد که نمره کامل را از این آزمون گرفته باشد. مزیت شرکت در دوره های آیلتس این نیست که شما نمره کامل را بگیرید، بلکه بیشتر مدیریت زمان و خود آزمون و پاسخ دادن صحیح مهم میباشد و گرفتن نمره کامل بیشتر به تلاش خود شما بستگی دارد. بسیاری از زبان آموزان هستند، هنگامی که در پاسخ دادن به سؤالی گیر می‌کنند، بیشتر وقت خود را برای پیدا کردن جواب آن اختصاص می‌دهند که این مسئله هم باعث اتلاف زمان و افزایش استرس و ناراحتی اعصاب زبان آموز می‌شود. در کلاس آیلتس به شما یاد می‌دهند که چگونه اول از همه سؤالات را درست بخوانید، سپس مدیریت زمان و تکنیک‌های پاسخ دادن و پیدا کردن پاسخ را نیز آموزش می‌دهند. شرکت در این دوره به زبان آموزان در کاهش استرس و تقویت توانایی آزمون دادن کمک بسیاری میشود.

 منابع آیلتس

اصلی‌ترین منبع کلاس آیلتس کتاب‌های کمبریج است که برای این آزمون نوشته شده است؛ اما منابع دیگری هم وجود دارد که بیشتر افراد باید از آن‌ها هم استفاده کنند. سیزده کتاب آزمون آیلتس کمبریج و همچنین کتاب‌های لغات آیلتس از دیگر منابع معروفی هستند که در بیشتر آموزشگاه به معرفی و تدریس آن می‌پردازند. منابع دیگری هم وجود دارد که خود زبان آموز می‌تواند از طریق اینترنت و یوتیوب آن‌ها را دانلود کرده و تمرین کند. در نهایت این را بگوییم که اگر قصد گرفتن نمره بالا را دارید، علاوه بر شرکت در دوره آیلتس باید خودتان هم تلاش زیادی در یادگیری تکنیک های این آزمون کنید.

5/5 - (1 امتیاز)