3 اشتباه اصلی در مصاحبه آیلتس

در مصاحبه آیلتس از آن جهت که به صورتی شفاهی برگزار می‌شود، داوطلبان با شرایط جداگانه‌ای مواجه هستند که گاهی ممکن است دشواری هایی به همراه داشته باشد. در این مقاله به شرح سه اشتباه اصلی مصاحبه آیلتس می‌پردازیم که نمره‌ی آزمون شما را پایین می‌آورند. عملکرد شما در مصاحبه آیلتس به طور قابل توجهی تحت تاثیر اعتماد به نفس شما قرار دارد. برای گرفتن نمره‌ای مناسب در بخش speaking آیلتس، باید از این فرصت پیش‌آمده به خوبی بهره ببرید و با اطمینان به خود مهارتتان را در مکالمه نشان دهید.

بسیاری از داوطلبان آیلتس نگرانند پاسخ‌هایشان آن چیزی که مصاحبه کننده انتظار دارد، نباشد. این ترس اشتباه است چراکه مصاحبه کننده آیلتس پاسخ درستی برای ارزیابی شما در ذهن ندارد. او فقط به دنبال این است که شما جوابی منطقی با استدلال کافی بدهید. برای راحتی و کاهش اضطراب، مصاحبه آیلتس را مانند مکالمه‌ای دوستانه در نظر بگیرید. اولین بار که با فردی گفت‌وگو می‌کنید، با دقت به سوال هایش گوش می‌دهید، جواب مناسبی را آماده می‌کنید و فکرتان مشغول این موضوع نیست که مخاطب به دنبال چه چیزی است. نکته‌ی اصلی اینجا درست گوش دادن است. باید دقیق به سوالات مصاحبه آیلتس توجه کنید. نگرانی زیاد و اضطراب نسبت به پاسخ هایی که در ذهنتان می‌آید، ممکن است سوال را از یادتان ببرد یا بدتر از آن مانع فهمیدن سوال در همان ابتدا شود. حواستان باشد حداقل نیمی از گفت‌وگو شنیدن است پس با دقت به سوالات گوش کنید تا جوابی مناسب و شفاف ارائه دهید.

با سه اشتباه رایج داوطلبان در مصاحبه آیلتس آشنا شوید و آن‌ها را تکرار نکنید.

کم صحبت کردن

مصاحبه کننده آیلتس هر آنچه که می‌شنود، ارزیابی می‌کند و شما باید توانایی زبانی خود را در فرصتی که به شما داده شده، به خوبی نشان دهید. گاهی داوطلبان با وجود مهارت خوبشان در صحبت کردن، به نمره‌ی دلخواهشان نمی‌رسند چرا که به اندازه کافی شایستگی خود را نشان نداده‌اند. در کنار پرهیز از کم‌گویی نکته بعدی را نیز در نظر داشته باشید.

بیش از اندازه گفتن 

باید به خاطر داشته باشید که مصاحبه کننده آیلتس مجموعه‌ای از سوالات را آماده کرده تا از شما بپرسد پس به او فرصت طرح پرسش هایش را بدهید. صحبت خود را خیلی طولانی و مانند تک سخن‌گویی (مونولوگ)، بیان نکنید. (البته مصاحبه کننده ها جلوی جواب های خیلی طولانی را می گیرند.) همانطور که پیش‌تر بیان کردم، یکی از بخش های گفت‌وگو، گوش دادن است. در غیر این صورت مکالمه‌ی شما به این صورت خواهد بود: جواب … جواب … جواب …

این گونه مصاحبه مهارت شما را در مکالمه نشان نمی‌دهد و حتی از نمره‌ی شما می‌کاهد.  علاوه بر این پاسخ طولانی شما را از محور اصلی سوال به حاشیه می‌کشاند.

چقدر میتوان درباره‌ی علاقه‌ی خود به سینما صحبت کرد، قبل از اینکه بحث خسته کننده شود؟

فکر کردن به واژه‌ها و عبارات مختلف به جای روان صحبت کردن

مکالمه‌ای معمولی را در نظر بگیرید، اگر به جای تمرکز به پاسخ هر سوال زمان زیادی را صرف کنید تا واژگان و دستور های مختلف زبانی در صحبتتان باشد، گفت‌وگویی طبیعی نخواهید داشت.

برای آزمون آیلتس که آماده می‌شوید، حتما مکالمه را تمرین کنید تا در مصاحبه ساختارها و کلمات گوناگون به طور طبیعی به ذهن شما بیایند.

 

امتیاز دهی از راست به چپ است.❤️
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *